Czytaj i zrozum!

Jedną z podstawowych umiejętności, które każde dziecko zdobywa podczas nauki w szkole jest czytanie. Jest to elementarna kwestia. Czy nauka czytania kończy się w momencie, gdy uczeń opanuje płynne składanie liter? Oczywiście, że nie! Nie wystarczy poznać samą technikę jaką jest czytanie. Trzeba jeszcze czytać ze zrozumieniem.

czytanie ze zrozumieniemCo daje nauka czytania ze zrozumieniem?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Czytanie ze zrozumieniem jest kluczem do zdobywania wiedzy. Nie można czytać pobieżnie i bez zastanowienia się nad treścią. Nauka tej umiejętności rozpoczyna się od wczesnych klas szkoły podstawowej i płynnie przechodzi przez wszystkie etapy edukacji aż do samej matury. Wszakże praktycznie na wszystkich egzaminach, które wchodzą w skład matur umiejętność czytania ze zrozumieniem jest wręcz niezbędna. Poza zakończeniu edukacji może się wydawać, że czytanie ze zrozumieniem jest nam niepotrzebne. Nic bardziej mylnego. Jest to podstawa rozumienia wszelkich umów itd. z którymi spotykamy się w dorosłym życiu.

Jak nauczyć dziecko czytania ze zrozumieniem?

Ważne by dziecko czytało, by nauczyło się myśleć i analizować tekst. Czytanie razem z dzieckiem może być bardzo rozwijające. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji wiele pomocy dydaktycznych i książek, które pomagają w rozwoju tej umiejętności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ksiazki i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *